Poseban doprinos aferi Matanić dala je bivša suradnica portala Index.hr, koautorica programa Možemo i kći rektorice Sveučilišta u Rijeci – Hana Samaržija. Na društvenim mrežama podijelila je svoje iskustvo intimnog susreta s Daliborom Matanićem, koji je posljednjih dana bio u središtu medijske pažnje zbog optužbi za seksualno uznemiravanje.
Samaržija opisuje kako ju je Matanić, koristeći Facebook, zamolio za broj mobitela, kratko komunicirao s njom putem Messengera te potom predložio prijelaz na Viber koristeći nestajuće poruke. Poslao joj je emoji sunca, tumačeći ga kao simbol za seks, i povjerio joj da se nalazi u Opatiji, u hotelu “Četiri opatijska cvijeta”, pritom joj šaljući 200 eura za trošak taksija.
Unatoč tome što je taksi do Opatije i natrag stajao svega sto kuna, Samaržija se odlučila odazvati pozivu. Po dolasku, opisuje Matanića kao osobu pod utjecajem droga, ali ujedno kao nekoga tko se prema njoj ponašao s poštovanjem, bez iskorištavanja ili neprimjerenih dodira. Odlazi iz hotela u rano jutro, s pričom koju smatra zabavnom.
Samaržija zaključuje svoju objavu moraliziranjem o medijskoj pažnji koja se pridaje ovom slučaju, pozivajući na poštovanje privatnosti Matanićeve obitelji. No, istovremeno se suočava s kritikama zbog doprinosa razotkrivanju privatnih detalja Dalibora Matanića i njegove obitelji, osobito s obzirom na to da se njihov susret dogodio dok je Matanić bio u braku.
Kritike se ne zaustavljaju samo na Samaržiji. Jelena Veljača, poznata zagovornica ženskih prava i glavna urednica časopisa Elle, također je pod povećalom javnosti zbog nedostatka reakcije na Matanićevo ponašanje. To je izazvalo raspravu o navodnom licemjerju ljevice, posebno u svjetlu činjenice da poruke koje je Matanić slao nisu bile objavljene u medijima, za razliku od sličnih afera.
Ova situacija otkriva složenost problematike seksualnog uznemiravanja i izazova u komunikaciji i reakcijama na takve optužbe, kao i dileme oko zaštite privatnosti i prava na informiranje javnosti.